Statutární město Brno
Městská část Brno-Slatina

  Dnes je 18.08.2017
  Svátek má Helena, zítra Ludvík

Úvodní stránka

Směny bytů

Akce

Odkazy

Mapa stránek

SMSinfo

  Vyhledat

Základní informace

Městská část

Samospráva

Úřad MČ

Řízené organizace

Kultura, sport ...

Ulice, PSČ, místopis

Slatinský tisk

Úřední deska, vývěska

Aktuální informace

Formuláře

Užitečné informace

Profil zadavatele VZ

POTŘEBUJI:

Telefonovat...


Stáhnout si formulář...


Vyřídit si na úřadu...


Zaslat e-mail...


Odebírat SMS zprávy...


CZECH-POINT CZECH-POINT


Další témata

Archiv

Archiv úřední desky

Ekologie, životní prostředí

Evropská unie

Městská policie v Brně

Občanská společnost

Ochrana obyvatelstva

Společnost a politika

Volby, referenda

Zdraví, zdravotnictví

KONTAKTY:


Úřad městské části Brno-Slatina

Budínská 88/2
PSČ 627 00
Brno
telefonní kontakty
fax: +420 545 216 285
ID datové schránky: bj9b3rx
info(zavináč)
mcslatina(tečka)cz
Speciální informace:

Stavební rekonstrukce:

AKCE

NOVINKY

 

ZASEDÁNÍ ORGÁNŮ MČ:

Zasedání ZMČ v roce 2017:
16.02., 27.04., 22.06., 21.09. a 14.12.
 
Zasedání RMČ ve II. pololetí 2017:
02.08., 30.08., 13.09., 27.09., 11.10., 25.10., 08.11., 22.11., 06.12., 20.12.

UMÍSTĚNÍ STRÁNEK:

Doména www.mcslatina.cz hostuje na serveru

Úvodní stránkaHistorie a současnost Slatiny (Současnost) ► Dostavba Přemyslova náměstí

07.09.2006

Dostavba Přemyslova náměstí

Blíží se den otevření a zpřístupnění nové úpravy Přemyslova náměstí. Tak jak je to v běžném životě, některým občanům se nová úprava líbí, někteří občané mají ke stavbám na náměstí kritické výhrady. Jsem rád, že převážná část hodnocení i od návštěvníků Slatiny, kteří nebydlí ve Slatině je velice kladná.

Historie přestavby náměstí (hospodářského dvora) začala již v prvním volebním období 1990-1994). Byla vypsána architektonická soutěž a vítězný návrh arch. manželů Syrových řešil výstavbu nových objektů přizpůsobením k stávající staré zástavbě.

Ve třetím volebním období rok 1998 – 2002 se znovu Rada a Zastupitelstvo zabývalo řešením dostavby Přemyslova náměstí a na základě nové architektonické soutěže a převážným vyjádřením občanů formou ankety získal podporu návrh náměstí vypracovaný Ing. arch. Františkem Šmédkem. Postupně byla zpracována projektová dokumentace do úrovně pro vydání stavebního povolení.

Ve čtvrtém volebním období 2002 – 2006 bylo započato s přípravou stavby. Bylo nutno přepracovat dokumentaci tak, aby umožňovala vydání stavebního povolení a výběrové řízení na dodavatele stavby, připravit a uskutečnit výběrové řízení na dodavatele stavby a formou soutěže nalézt investory, kteří by byli ochotni investovat finanční prostředky do výstavby polyfunkčních domů na náměstí. Dále bylo nutné ve smyslu platné vyhlášky města Brna požádat město Brno o vypracování a schválení "Technicko-ekonomického zadání stavby". Dokumentace se postupně projednávala v komisích jak městské části Slatina, tak v komisích a orgánech města Brna.

Přestože se stavba Přemyslova náměstí nedostala do seznamu staveb města Brna (kategorie kapitálových výdajů), postupně se podařilo na celou stavbu zajistit finanční prostředky umožňující dokončit stavbu v letošním roce.

Slavnostní předání rekonstruované části náměstí občanům Slatiny se uskuteční při příležitosti 700- letého výročí první písemné zmínky o Slatině 7.10.2006 ve 14 hodin za přítomnosti vedení města Brna.

Rád bych se zmínil i o technickém řešení náměstí, tedy investici, kterou realizuje městská část. Původní návrh náměstí zpracovaný Ing. arch. Šmédkem uvažoval v centrální části s umístěním objektu, který by v rámci 1.etapy zajišťoval technické zázemí pro provoz, sociální zařízení, zakryté jeviště, kruhový taneční parket. Závadou projektu byla komunikace vedená náměstím (kolem objektu kde je umístěna pošta) a klesala do suterénu objektu FIBIZ, jako příjezdová komunikace do podzemních garáží. Tato komunikace narušovala pohodu náměstí a zhoršovala bezpečnost chodců na chodníku a na ploše náměstí a byla na základě našeho požadavku zrušena a příjezd do objektu FIBIZ byl navržen z ulice Zlínské.

Počátkem funkčního období vstoupilo do architektonického řešení občanské sdružení "Přemyslovo náměstí v Brně Slatině" a v dopisu po 17.2.2003 požadovalo citujeme: "Nerealizovat šestipodlažní budovu podle Ing. arch. Františka Šmédka…" Na veřejných zasedání OS byl tento záměr prezentován a vedení Radnice na základě tohoto požadavku ustoupilo od realizace tohoto víceúčelového objektu. Záměr architekta byl v rámci 1. etapy realizovat jen přízemní část objektu a stavebně vytvořit podmínky pro další postupnou realizaci jednotlivých pater, kde v 1. poschodí byly navrženy prostory nové Radnice a v dalších poschodích sídlo peněžního ústavu, služby, kanceláře a prostory pro komerční využití. Projekt byl přepracován a se stavbou nové Radnice přímo na náměstí se nepočítá.

Občané se mě ptají, jaké úpravy do předání náměstí veřejnosti bude nutno do konce stavby provést. Jde především o provedení rozsáhlých sadových úprav, výsadbu keřů a stromů, dokončení úprav vodního prvku obkladem z keramických dlaždic, úpravu betonových stěn, provedení plátěné střechy nad částí tanečního parketu, doplnění prostoru o lavičky, odpadkové koše, stojany na jízdní kola a další úpravy.

Ing. Jiří Navrátil, starosta


Formátování pro tisk
    


 

 

Diskusní příspěvky k článku: Dostavba Přemyslova náměstí


Tématicky související články (řazeno podle data zveřejnění):

 

Základní informace

Městská část

Samospráva

Úřad MČ

Řízené organizace

Kultura, Sport

Ulice, PSČ, místopis

Slatinský tisk

Úřední deska, vývěska

Aktuální

Vyhledat

 

Weby organizací a útvarů
zřízených MČ
Slatinská občanská
sdružení
Statistiky Validita kódu
Odkaz na stránky ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské nám. 2
Odkaz na stránky ZŠ Brno, Přemyslovo nám. 1
Odkaz na stránky MŠ Brno, Jihomoravské nám. 5
Odkaz na stránky Jednotky sboru dobrovolných hasičů Brno-Slatina
Odkaz na stránky Historického kroužku
RSS kanál stránek Divadla J.K.Tyla
Odkaz na stránky slatinských stárků
Odkaz na stránky fotbalového oddílu SK Slatina
[Valid RSS]
Valid XHTML 1.0 Transitional


Založeno v prosinci 1999 | Provozovatel Úřad MČ Brno-Slatina | Webdesign & programming © 2003-2017 Radim Janků  Programming & Design by Radim Janku